Pomyślane Notatki

Fot. & Grafika - Marta Ćwiąkalska

 

© Marta Ćwiąkalska 2019-2024

Kontakt

Created with WebWave by PremiumYou

PREMIUMBLOG

Laser

PremiumBlog

Kontakt

O mnie

Druk

Projekty

HOME

25 stycznia 2022

Cel projektowania stron w 2022 roku można w zasadzie streścić w jednym zdaniu: zapewnić użytkownikom najlepsze wrażenia podczas interakcji z produktami, ponieważ w prawie 33% przypadkach złe doświadczenia użytkowników powodują, że nigdy nie wracają do marki. Szacuje się, że każdego dnia w sieci pojawia się około 500 tys. nowych witryn... Jak więc sprawić, by tworząc stronę internetową, już niekoniecznie się wyróżnić, ale przede wszystkim sprawić, by użytkownik był z niej zadowolony i wracał, jako Twój klient?

 

 

1. Czyste/przejrzyste projekty

 

Czyli klasyczne "mniej znaczy więcej". Oczyszczamy maksymalizm z 2021 roku. Trendy w projektowaniu stron internetowych w tym roku odsuną na bok ruchliwe koncepcje, a zaczniemy kłaść nacisk na minimalistyczne cechy i strony internetowe o delikatniejszej wadze wizualnej. Ważna będzie elegancja i wyrafinowanie, oraz płynniejsze przeglądanie. Widzieliśmy trend black&white w ubiegłym roku nawiązujący do minimalizmu, teraz ten minimalizm będzie również obejmował kolor. Klienci najchętniej wybierają witryny skupiające się na istocie treści, dlatego właśnie to będzie głównym celem w projektowaniu nowoczesnych stron w tym roku.  

 

 

 

 

2. Kolory ziemi, podstawowe i kropla neonu 

 

Natura znów jest w modzie, podobnie jak kolory podstawowe. Pod wpływem kulturowego trendu ukierunkowanego na zrównoważony rozwój i chronienie naszej planety, zobaczymy nadrzędny nacisk na projekty zorientowane na naturę. Pamiętając jednak o XXI wieku, projektujemy tak, by stylowe, neonowe palety wkomponowały się w tę mieszankę, dodając ciekawego sznytu, nie będąc jednocześnie wiodącą estetyką. Stawiamy na jasne akcenty, na przykład neonowe ikony w menu lub małe kolorowe linie, które sprawią, że kompozycja będzie się wyróżniać. W 2022 r. wszystko będzie delikatne i wyważone.

 

 

3. Pokazujemy prawdziwych ludzi na zdjęciach

 

Najwyższy czas, by nasze obrazy były prawdziwe! Ideały piękna zmieniają się co dekadę... Zmotywowani kulturą, historią i współczesnym społeczeństwem, w 2022 r. w sieci będziemy stawiali na nowy standard - różnorodność. Wprowadzamy obrazy, które przemawiają do różnych środowisk, ras i grup wiekowych, co wnosi do sieci poczucie normalności, a strony internetowe w 2022 r. powinny zawierać obrazy przedstawiające osoby ze wszystkich środowisk: społeczność LGBTQ+, osoby niepełnosprawne, osoby starsze, o zróżnicowanej karnacji, typie budowy ciała i nie tylko. Wykorzystując obrazy prawdziwych ludzi, którzy są podobni do klientów lub ich przyjaciół i rodziny, marki stają się bliższe i więcej osób może sobie wyobrazić, że korzysta z prezentowanych produktów.

 

 

4. Symetryczny układ grafiki


Dobra strona internetowa powinna mieć harmonijną kompozycję. Zgodnie z zasadami projektowania, równowagę można osiągnąć stosując symetryczne lub asymetryczne układy stron internetowych. Podczas gdy asymetryczne projekty wynikały z zeszłorocznej obsesji zorganizowanego chaosu, tegoroczne layouty stron internetowych cechuje prostota i symetryczna równowaga. Od dzielonych stron i układów siatki po równoważenie projektów za pomocą obrazów i tekstu.

 

 

5. Element zaskoczenia :-)


Najlepiej do tego wykorzystać elementy interakcji w witrynie. W 2022 roku będziemy używać ruchu jako narzędzia do przyciągnięcia uwagi. Modne będzie wykorzystanie animacji do uzyskania minimalistycznego i nieoczekiwanego projektu strony internetowej - na przykład informacje mogą być ukryte za pewnym elementem wizualnym, dopóki użytkownik nie najedzie nad nim i go nie ujawni. Ta gra w chowanego może pomóc w utrzymaniu czystego układu witryny, zachować informacje i uzyskać zaskakujący efekt.


 

Podsumowując :-) Wygląda na to, że strony internetowe 2022 roku będą bardziej minimalistyczne, ale za to dynamiczne i płynne. Animacje i ruchy będą czyste, by w łatwy sposób uwypuklić najważniejsze informacje. Skorzystaj z PakietuPremiumby już dziś dostosować swoją stronę do wymagań nowego roku oraz nowych trendów, i przyciągnąć klientów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz przykładowe realizacje:

www.2twincap.eu

www.cwiakalska.art

www.pzinwestycje.pl

 

 

 

Korzystałam z opisu trendów na WiXBlog

Projektowanie stron w 2022 - 5 głównych trendów